Podróże z Obieżyświatem

obiezyswiat

...czyli kronika podróży małych i dużych

Tym razem w poszukiwaniu nowych przygód trafiliśmy do samiutkiego Paryża. Na szczęście nasze panie nas oszczędziły i nie kazały nam jeść żabich udek... Za to przenieśliśmy się w czasie o ponad 100 lat i wraz z Gustavem Eiffelem skonstruowaliśmy... chrupkowe wieże! Ciekawe, co inżynier sądziłby o tak specyficznym materiale budowlanym... Może nie jest on wytrzymały jak stal, ale za to o wiele smaczniejszy!

 

Tym razem kurs na południe. A jak wiadomo, słoneczna Italia jest nie tylko piękna, ale też... smaczna! Wszak kto z Was nie lubi pizzy? A zatem do dzieła! Mieliśmy pełne ręce roboty, ale nasze pizze wyszły znakomicie. Buon appetito!

Tym razem udaliśmy się do Wielkiej Brytanii. Na początku, po tak długiej podróży, należało się posilić, udaliśmy się zatem na popołudniową herbatkę do królowej Elżbiety II. Spotkanie było przemiłe i w prawdziwie angielskim stylu! Następnie musieliśmy nieźle wytężyć umysły, aby pomóc najsłynniejszemu detektywowi świata Sherlockowi Holmesowi rozwikłać tajemniczą zagadkę. Nasze śledztwo zakończyło się oczywiście sukcesem!

Już od początku roku szkolnego wiele się dzieje. Pierwsze klasy po zdobyciu paszportów od razu wyruszyły w podróż do Egiptu. Mieliśmy niestety awaryjne lądowanie na pustyni, gdzie spotkała nas straszna burza piaskowa. Na szczęście spotkaliśmy miłego Tuarega, który zabrał nas karawaną do swojego domu i poczęstował herbatą. Była okropnie słodka i gorąca. Po wielu trudach dotarliśmy do Egiptu i tam spotkało nas wiele przygód. W jednej piramidzie znaleźliśmy zwoje papirusu i skarabeusze. Nauczyliśmy się pisać hieroglify. Potem odkryliśmy, że ta piramida to grobowiec, w którym znajdowały się różne dziwne przedmioty; były tam też mumie. Trzeba było zabrać się do roboty...

Z czego słyną Kurpie? Oczywiście z tradycyjnych wielkanocnych palm. Są one naprawdę niezwykłe - przepiękne, kolorowe i przeogromne - mają ponad 5 metrów wysokości! Nasze wielkanocne palmy należałoby nazwać raczej palemkami, ale i tak ich stworzenie było dla nas nie lada wyzwaniem... Zresztą sami zobaczcie.

Z naszym ulubionym Obieżyświatem podróżujemy czasem baardzo daleko. Nawet na drugi koniec świata! Tak było i tym razem - dotarliśmy aż do Japonii. Czekały nas tam niezwykle ciekawe zadania. Trudno stwierdzić, co było trudniejsze i wymagało większej precyzji - nauka japońskiej kaligrafii czy wykonanie żurawi z origami... Na koniec nasze żurawie zamieszkały w prześlicznych, miniaturowych japońskich ogródkach. Było naprawdę egzotycznie!

Prezentujemy Wam nasze najnowsze dzieła - tradycyjne maski afrykańskie. No, może w nieco oryginalnym wydaniu... Śmieszne czy straszne? Oto jest pytanie.

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

English corner

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl